Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Kurzhaar renkleri ve eşleşme sonrası doğacak yavru renkleri..  (Okunma sayısı 11699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrahyungucu

• Ziyaretçi
Ynt: Kurzhaar renkleri ve eşleşme sonrası doğacak yavru renkleri..
« Yanıtla #30 : 22 Ağustos 2012, 10:44:33 »
güzel çalışma abi

Halil GÖREL

• Ziyaretçi
Yılarının birikimi, deneyim,gözlem bilgilendirme için teşekkürler.

Halis Uzundumlu

• Ziyaretçi
Paylaşım için teşekkürler.

FAHRİ ALTUN

• Ziyaretçi
Emeğine sağlık Usta.

Çevrimdışı Güray Kaya

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: Eskişehir
Konu çok eski fakat kafama takılan bir şey oldu. Aşağıdaki linkte bir kişi yavru kurzhaar köpeklerini sahiplendiriyor ve fotoğraflarını koymuş. Anne baba kahve kırçıllı fakat yavrular düz kahve, düz siyah, siyah kırçıl ve kahve kırçıl şeklinde. Anne ve baba kardeşmiş ve anne kesinlikle kahve kırçıl babadan başka köpekle çiftleşmemiş. Peki bu renkler nasıl oluşmuş. Mahmut ustam sizin verdiğiniz renk skalasına göre mümkün olmayan renkler ortaya çıkmış. Sebebi ne olabilir. Merak ettim ve ustalara sormak istedim. Saygılar...

https://www.facebook.com/groups/403354489833103/permalink/922582171243663/
Eskişehir-1977

Çevrimdışı Mahmut LİMNİLİ

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
  • Yer: Foça - 1964
Güray anne renk kahve kırçıl gördük şayet oysa.Baba renk bilinmiyor...!
Ayrıca annenin altında yavrular ile birlikte bir foto yok.

Şimdi nereden bilelim değilmi ne olduğunu...!
Mahmut Limnili - FOÇA -1964 - 0.532.4422170    www.mahmut64.com     mahmutlimnili@hotmail.com

Çevrimdışı Güray Kaya

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: Eskişehir
İlgimi çektiği için kişiyle mesajlaştım ve detayları sordum. Babanında anne ile birebir aynı renk olduğunu söylüyor. Ve anne ile baba kardeşmiş. Ama sizin tecrübenize göre mümkün olmadığına göre demekki var bir numara. Zaten hata kardeş köpeklerin eşleştirilmesiyle başlıyor. Doğru hatırlıyorsam doğacak yavrular bir çok genetik hastalığa yatkın olacaklar. Keşke herkes bilinçli olarak köpek yetiştirebilse.
Eskişehir-1977

Avclk