Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: AV KÖPEKLERİ ÇİĞ ET YER-SE??  (Okunma sayısı 14325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ADI AVCI

• Ziyaretçi
AV KÖPEKLERİ ÇİĞ ET YER-SE??
« : 14 Haziran 2013, 00:47:22 »
SEVGİLİ ARKADAŞLAR BENİM ÇOKTAN AKLIMA TAKILAN BİR KONU VAR VE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM VE BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ BELİRTİRSENİZ MENMUN OLURUM..; ŞÖYLEKİ AV KÖPEKLERİ DİĞER HEMCİNSLERİ GİBİ ETCİLDİRLER VE KÜÇÜKTEN PİŞMİŞ ETE ALIŞTIRILMAZLARSA İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇİĞ ETİ PEKALA AFİYETLE VE BÜYÜK BİR İŞTAHLA YERLER...  BENİM DEMEM OKİ BU ŞEKİLDE ÇİĞ ETE ALIŞMIŞ BİR AV KÖPEĞİ AVDA VURULAN AVLARI MESELA BILDIRCINLARI BİR SANA, BİR BANA DİYEREK YERMİ ??? (ZAMAN,ZAMAN BAZI ARKADAŞLARDAN BU ŞEKİLDE YAKINMALAR DUYUYORUZ KÖPEĞİMİN ARAMASI, FERMASI ÇOK GÜZEL AMA GEL, GELELİM VURDUĞUM KUŞLARI ANINDA YUTUYOR DİYE ) YANİ HER ÇİĞ ET YİYEN BİR AV KÖPEĞİ AVI YERMİ VEYA SIKARMI VEYA KAÇIRIRMI VEYA GÖMERMİ V.B. SIKINTILAR OLURMU??? NEDERSİNİZ???
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2013, 11:31:46 Gönderen: Hacı Hüseyin KILINÇ »

Turhan KÖFÜNCÜ

• Ziyaretçi
Ynt: (AV KÖPEKLERİ ÇİĞ ET YER-SE??)
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2013, 03:08:02 »
Muammer abi ben köpeklere çiğ et vermiyorum onaylamıyorum da ama, yerli ırk köpeğim vardı, tavşan vurulunca kulağını veya kafasını yerdi ama kuşu yemez getirirdi.köpekten köpeğe değişebilir.

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Sabit Üye
  • Yer: ANTAKYA
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2013, 09:00:51 »
Ben yıllardır köpek beslerim hiç birine çiğ et yedirmedim fakat yetiştirdiğim bir yavrum başlangıçta avı yedi, birkaç hafta sıkı bir aport eğitimiyle sorunu halletmiştim. Bazı arkadaşlar çiğ pişmiş  ne bulursa veriyorlar bakıyorum hiç aport sorunu yaşamıyorlar. Benim düşüncem av yeme probleminin eğitim hataları yüzünden , çiğ etle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Selamlar
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2013, 16:32:14 Gönderen: Ahmet VURAL »
03.02.1954 - Tirebolu

erkan çalışkanlar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2013, 09:27:02 »
bazı köpeklerin neden vurulan avı yediğini veya yuttuğunu anlamak için köpek pisikolojisini bilmek en azından biraz anlamak gerekiyor diye düşünüyorum acaba açlıktan olabilirmi (bunun içine oburlukta dahil) veya köpeğin hırs yapması olabilirmi bence bu iki faktörün çok önemi var,çiğ et yemesinle bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum çünkü pişmiş etle beslenen en az üç köpek biliyorum ki ikisi bize aitti vurulan avları anında yutuyorlardı,ha bunlar düzelirmi onu bilemiyorum biz o zamanlar önüne geçemedik,şu an yapılabilirmi 25 sene evvelki eğitimle şimdiki verdiğimiz eğitimlerin arasında aşırı derecede fark var bunuda duayene sormak lazım mahmut usta bununla ilgili bir formül geliştirmiş olabilir'''mi acaba saygılar....

MEHMET DEREBAĞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2013, 11:08:29 »
Merhaba arkadaşlar,
Ülkemizde hala bir çok avcı dostumuz av köpeğine et verilmez çiğ veya pişmiş düşüncesindedir.
Bu bazı süre gelen diğer bilindik yanlışlar gibi  çok yanlış.
Köpeklerimiz bence kesinlikle et yemeliler hadda çiğ et( ZIPKIN DANA KUYRUĞU KELLE ETLERİ VEYA KASLI ETLER DANA YÜREĞİ GİBİ)  ve çiğ yarım yıkanmış İşkembe yemeliler ( sığır veya koyun keçi gibi) domuz eti ise verilmesi tavsiye edilmez çeşitli hastalıklardan dolayı ama verenler olduğunu biliyorum. Ayrıca tavuk etini de pişmiş olarak verilmesini tavsiye edilir.
Benim köpeklerim sürekli çiğ et veya işkembe yerler önlerinde binlerce bıldırcın vurmuşumdur bir tanesi bir tane kuş bugüne kadar yemedi.
Yalnız burada şunu belirtmek istiyorum, bazı köpekler parçalanmış bıldırcın etini yeme eğliminde bulunuyor  bence bırakın yesin
hiç bir sıkıntı olamaz sadece sezonda bir veya bir kaç tane aşırı parçalanmış  bıldırcını yeme eğliminde buluna köpekler kötü köpekler kesinlikle değillerdir. Ben kendi köpeklerime zaman zaman bıldırcınların kafasını veririm ve onları afiyet ile yerler ama vurulan kuşları kesinlikle yemezler ,ezmezler ve parçalamazlar.
Köpeklerin avı yeme eğlimleri genelikle yanlış ve eksik beslenmeden kaynaklandığını ünlü yetiştiriciler söyler ve bazı kitaplarda da yazar.
Ama her yerde olduğu gibi Köpeklerimizi tanımamız eğitmemiz şart. Bazı avcı arkadaşlarımız var av sezonu içerisinde köpeklerini
ava giderken yanlarına alıyorlar geldikten sonra bir daha gidene kadar köpeklerin yüzünü görmüyorlar ve sezon dışında zaten  hiç görmüyorlar. Dolayısı ile bu köpek  bu avcıya ne kadar verimli olabilir? Bu köpekler bence hem yiyebilir hem de ittihat etmeye bilir buda doğaldır.
Sonuç şudur ki Korkmadan çekinmeden Köpeklerinize  Dana, koyun eti gibi etleri ve işkembeleri çiğ olarak  rahatlıkla verebilirsiniz hadda hafif ağırlaşmış olsa da kesinlikle sıkıntı olmaz. Bizim Köpeklerimiz aslen etoburlardır  otubur değil ve bundan dolayı ete ihtiyaç duyarlar.

Selamlarımla
Mehmet Derebağ
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2013, 11:30:42 Gönderen: Mehmet DEREBAĞ »

Çevrimdışı Mahmut KAPLAN

• Moderator
  • Avcılık Bir Tutkudur..
  • Yer: Edirne
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2013, 11:21:22 »
Çiğ et parazit ve hastalık riski taşır bence ben tercih etmiyorum...Mehmet abinin yazdıklarına da katılmamak mümkün değil...

Mahmut KAPLAN - 1982 - EDİRNE

Çevrimdışı Hacı Hüseyin KILINÇ

• Administrator
  • AŞK-I ŞEHİR ESKİŞEHİR
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2013, 11:31:02 »
Merhaba arkadaşlar,
Ülkemizde hala bir çok avcı dostumuz av köpeğine et verilmez çiğ veya pişmiş düşüncesindedir.
Bu bazı süre gelen diğer bilindik yanlışlar gibi  çok yanlış.
Köpeklerimiz bence kesinlikle et yemeliler hadda çiğ et( ZIPKIN DANA KUYRUĞU KELLE ETLERİ VEYA KASLI ETLER DANA YÜREĞİ GİBİ)  ve çiğ yarım yıkanmış İşkembe yemeliler ( sığır veya koyun keçi gibi) domuz eti ise verilmesi tavsiye edilmez çeşitli hastalıklardan dolayı ama verenler olduğunu biliyorum. Ayrıca tavuk etini de pişmiş olarak verilmesini tavsiye edilir.
Benim köpeklerim sürekli çiğ et veya işkembe yerler önlerinde binlerce bıldırcın vurmuşumdur bir tanesi bir tane kuş bugüne kadar yemedi.
Yalnız burada şunu belirtmek istiyorum, bazı köpekler parçalanmış bıldırcın etini yeme eğliminde bulunuyor  bence bırakın yesin
hiç bir sıkıntı olamaz sadece sezonda bir veya bir kaç tane aşırı parçalanmış  bıldırcını yeme eğliminde buluna köpekler kötü köpekler kesinlikle değillerdir. Ben kendi köpeklerime zaman zaman bıldırcınların kafasını veririm ve onları afiyet ile yerler ama vurulan kuşları kesinlikle yemezler ,ezmezler ve parçalamazlar.
Köpeklerin avı yeme eğlimleri genelikle yanlış ve eksik beslenmeden kaynaklandığını ünlü yetiştiriciler söyler ve bazı kitaplarda da yazar.
Ama her yerde olduğu gibi Köpeklerimizi tanımamız eğitmemiz şart. Bazı avcı arkadaşlarımız var av sezonu içerisinde köpeklerini
ava giderken yanlarına alıyorlar geldikten sonra bir daha gidene kadar köpeklerin yüzünü görmüyorlar ve sezon dışında zaten  hiç görmüyorlar. Dolayısı ile bu köpek  bu avcıya ne kadar verimli olabilir? Bu köpekler bence hem yiyebilir hem de ittihat etmeye bilir buda doğaldır.
Sonuç şudur ki Korkmadan çekinmeden Köpeklerinize  Dana, koyun eti gibi etleri ve işkembeleri çiğ olarak  rahatlıkla verebilirsiniz hadda hafif ağırlaşmış olsa daha iyi olur. Bizim Köpeklerimiz aslen etoburlardır  otubur değil ve bundan dolayı ete ihtiyaç duyarlar.

Selamlarımla
Mehmet Derebağ

Mehmet abi yazdıklarına katılmakla birlikte ;

http://www.durustavci.com/forum/kopege-cig-diyet-t4151.0.html#quickreply

Bu paylaştığım yazıda köpeğin atalarının vahşi hayattan geldiği etçil bir hayvan olduğu için etçil bir şekilde beslenmesi de doğrudur mantığı ile gidilmiş...okuduğum başka bir yazıdada -25 derecede etleri şoklayıp bakterilerden arındırın diye yazıyor...bir diğerindede et veriyorsanız besin değerlerinin düşmesine müsade etmeden bir miktar haşlayıp öyle verin diye yazıyor...Fakat köpeklerin evcilleştirilmesi yüzyıllar önce olmuş ve bizim yaşantı biçimimize de herşeyleriyle adapte olmuştur...Doğal hayatta yaşama biçimleri ile birlikte  beslenme biçimleri de insanlarla yaşamaya başladıktan sonra değişikliğe uğramıştır...konuyla alakalı çok fazla yazı var o zaman köpeklerin davranışları yanısıra vücüt direnci ve beslenme biçimleride değişmiştir düşüncesi bende ağır basıyor...evde baktığımız köpeklerimiz sokak köpekleri ve vahşi doğadaki kadar dirençli değiller dikkat etmekte fayda var...Her gördüğümüz yazıyı doğrudan uygulamak yerine etrafımızdaki insanların tecrübelerinden faydalanıp içinden bizce mantıklı olanları seçip diğerlerini elemek en doğrusu...

Muammer bey siz linklere gözatın yeter;

Tekrar yazayım: KÖPEKLERİN AVI YEMESİNİN YÜZDE 90 NEDENİ BİR GÜNLÜK BİLE OLSA AÇLIK ÇEKMİŞ OLMASIDIR...!

http://www.durustavci.com/forum/empty-t2284.0.html;msg31114#msg31114

http://www.durustavci.com/forum/empty-t2990.0.html;msg41854#msg41854

http://www.durustavci.com/forum/empty-t5765.0.html;msg80726#msg80726

http://www.durustavci.com/forum/empty-t3210.0.html;msg45092#msg45092
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2013, 11:36:18 Gönderen: Hacı Hüseyin KILINÇ »
İnsanları Hayvanları Doğayı Sevelim Sevdirelim
Hacı Hüseyin KILINÇ - 1975 - Eskişehir

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: Kütahya-Eskişehir
Ynt: AV KÖPEKLERİ ÇİĞ ET YER-SE??
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2013, 12:22:59 »
Parazit tedavileri sıkı bir şekilde yapıldıktan sonra verilebilir ama ben çiğ vermiyorum.Hacı abim gerekli linkleri vermiş.
Osman KURT
Yer:Kütahya
Memleket:Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

ahmet88

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2013, 12:43:58 »
benin dişi pointerim Daisye haftada 1-2 gün kesin çiğ et veririm ve çok büyük bi iştahla yer :)
ama henüz yarılı bir bıldırcın veya kekliği sıkıp öldürmüşlüğü yok serceyi bile canlı getirir kesin ;
ama keklik veya bıldırcında dahil atsam önünen av dısında bi gün kesin yer hatta temizlenen hayvanların baslarını ayaklarını falanda yiyor.
tavşan kafası balık vs herşeyi yiyor ;) şimdilik bi sıkıntı olmadı avda bundan sonrada olacağını düşünmüyorum 4 yaşında şuanda..

Ama birde bir yaşında erkek pointerin var ona pişmişte versen çok nazlı yiyor.çiğine bakmıyor bile avda neyapar bu sene göreceğiz...

Sertaç YILDIRIM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2013, 15:59:22 »
ben tüm köpeklerime çiğ verdim ve bir sorunla karşılaşmadım.. bence büyüklerimizin de dediği gibi bu iş biraz eğitimle alakalı...

Halil G.Ozturan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2013, 16:19:25 »
Bende cok sik olmasada mutlaka veriyorum verdimde yerken biraz nazlaniyor ama yiyor.

emrahyungucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2013, 16:49:40 »
bende köpeklerime  kurumama dışında haftada 3 gün çiğ et veriyorum , aportta hiç sıkıntı yaşamadım, ayrıca diğer günlerde  çiğ elma,muz ,armut havuç veririm insan gibi yerler yani gavurlar buna BARF DİYORLAR,

emrahyungucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2013, 16:50:54 »
AYRICA BUZLUKTA (DERİN DONDURUCU)3 MGÜN BEKLEYEN ÇİĞ ETTE BAKTERİLER EN AZA İNDİRGENİR,KÖPEKLER ETÇİL HAVANLARDIR DOĞADA KURTLAR YAKALADIKLARI AVI ÇİĞ YERLER BENCE  AV KÖPEKLERİMİZİN AV GÜDÜLERİDE BUNUNLA ALAKALI

Çevrimdışı Önder GİRGİN

• Paylaşımcı Üye
    • Girgin
  • Yer: İZMİR/BERGAMA
« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2013, 20:45:21 »
Ben şahsen devamlı veriyorum hiç te bir sıkıntı yaşamadım  ;)

ERTAN ACAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2013, 21:02:27 »
Bütün yorumları tek tek okudum aklıma yatan yerler oldu aklıma yatmayanlarda abilerim dostlarım bir sürü köpek besledim ve hep yavrudan babam deseniz ne isim hatırlıyo ne sayı gelen giden köpeğin hatti hesabı yok çiğ et vermeyince ölüyormu bu köpek ya öyle bişeyde herkezin bilgisi ve vakti bunlarla ugraşçak kadar çok degil kaliteli mama işi çözer bütcen yoksa evde ne pişiyorsa ondan yicek çiğ et vermeyin olsun bitsin bence çiğ et yerse aklımızda hep soru işareti olcak avda avı yermı yemezmi sıkarmı sıkmazmı niye kafamızı yorcazki abiler vermeyin çiğ et olsun bitsin çig et yemedi diye ben daha ölen köpek duymadım

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• Özkan Bakır
  • Moderator
  • Yer: Akhisar/Manisa
« Yanıtla #15 : 15 Haziran 2013, 01:13:01 »
Çiğ et vermekle ...kuşu (özellikle bıldırcını) yemesi çok farklı şeyler ve alakasız görüyorum...
   Çiğ et vermenin parazit dışındada bir etkisi olmayacağı görüşündeyim ve sakıncasıs görmekteyim evet verilebilir...Ama ben bu yaşıma kadar hiç vermedim..Nedendir vermeyide hiç düşünmedim nedense.....
Özkan BAKIR - 1958 - Akhisar Avcılık,Atıcılık ve Amatör Balıkcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği  genel sekreteri
[img width=160 height=120]

şakir ünal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 15 Haziran 2013, 12:42:02 »
Çiğ et veren arkadaşlarım vardı hiç sıkıntı yaşamadılar ben hiç  vermedim.

ADI AVCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 15 Haziran 2013, 23:02:32 »
sevgili arkadaşlar bu konuyu özellikle açmıştım sebebi ise çevremdeki çoğu avcı arkadaşlarımız av köpeklerinin avı sıkma, vermek istememe ve yeme eğilimini genellikle çiğ et vermeye bağlıyorlardı ama ben öyle olmadığını çok iyi biliyordum çünki ben diğer ırklarda olmak üzere çok köpek besledim ve bunların hiç birinde çiğ veya pişmiş ayırımı yapmadım hatta çiğ et vermenin artılarınıda gördüm diyebilirim; şöyleki çiğ et yiyen köpekler bana göre daha dirençli ve dayanıklı oluyorlar avı sıkmayı boşver yetiştirdiğim hiçbir av köpeği değil sıkmak yaralı düşen hiçbir kuşu incitmeden aport ederlerdi ve ediyorlar, tabi bunlar tamamen ön eğitimle alakalı... aşağıda resmini gördüğünüz orkanın annesi nanu bıldırcını aport etmiş ve bıldırcın ağzında canlı... tabi burda çok önemli bir konuda parazit haplarını hiç aksatmadan çok düzenli olarak vermek gerekli, başka hiç bir sakıncalı  yönü yok, hatta artıları var; tabi benim şahsi düşüncem bu; bütün yorumcu ve ziyaretçi arkadaşlara selamlar.!             

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• Özkan Bakır
  • Moderator
« Yanıtla #18 : 15 Haziran 2013, 23:42:13 »
Sakın yanlış anlamayın  Muammer bey.. ilgimi çekti sadece...bizim sitemizin dışında ve bizden iki kat daha fazla paylaşımda bulunduğunuz sitede böyle bir soruyu niye sormadınız acaba ...sadece merak ......
Özkan BAKIR - 1958 - Akhisar Avcılık,Atıcılık ve Amatör Balıkcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği  genel sekreteri

ADI AVCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 15 Haziran 2013, 23:55:45 »
böyle bir soru sorduğunuz için teşekkür ederim özkan abi; şöyle cevap vereyim öncelikle bu siteye üye olmam kurzhaara geçişimle ve mahmut ustaya kişisel bir ileti göndermem ve saolsun onunda duyarlı davranıp bana samimi bir şekilde cevap vermesiyle başladı ve yaklaşık bir sene sonrada paylaşımlar ve yorumlar yapmaya başladım; işin özüne gelecek olursak bu siteyi daha samimi ve daha duyarlı olduğu için sıkı takip etmeye başladım ve inşallahta böyle devam eder diye düşünüyorum selamlar :) :) :)

Çevrimdışı Osman KURT

• Administrator
  • Yer: Kütahya-Eskişehir
« Yanıtla #20 : 15 Haziran 2013, 23:57:32 »
Sakın yanlış anlamayın  Muammer bey.. ilgimi çekti sadece...bizim sitemizin dışında ve bizden iki kat daha fazla paylaşımda bulunduğunuz sitede böyle bir soruyu niye sormadınız acaba ...sadece merak ......

Özkan abim, Muammer abim de diğer sitelerdeki samimiyetsizliği ve bizim sadece ülkem köpekçiliğinin daha iyi noktalara gelmesi için bilgilendirme amaçlı bir site olduğumuzu keşfettiğini bana telefonda defalarca iletti...
Osman KURT
Yer:Kütahya
Memleket:Eskişehir
1981- B Rh (+)
kurt.osman26@gmail.com

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• Özkan Bakır
  • Moderator
« Yanıtla #21 : 16 Haziran 2013, 00:14:47 »
böyle bir soru sorduğunuz için teşekkür ederim özkan abi; şöyle cevap vereyim öncelikle bu siteye üye olmam kurzhaara geçişimle ve mahmut ustaya kişisel bir ileti göndermem ve saolsun onunda duyarlı davranıp bana samimi bir şekilde cevap vermesiyle başladı ve yaklaşık bir sene sonrada paylaşımlar ve yorumlar yapmaya başladım; işin özüne gelecek olursak bu siteyi daha samimi ve daha duyarlı olduğu için sıkı takip etmeye başladım ve inşallahta böyle devam eder diye düşünüyorum selamlar :) :) :)
Özkan abim, Muammer abim de diğer sitelerdeki samimiyetsizliği ve bizim sadece ülkem köpekçiliğinin daha iyi noktalara gelmesi için bilgilendirme amaçlı bir site olduğumuzu keşfettiğini bana telefonda defalarca iletti...
Durum anlaşıldı...Bende böyle tahmin etmiştim...Teşekkürler...

Tevfik Uğur ÖZCAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2013, 00:28:07 »
Zararı olmuyordur belki,yada faydalıdır bile ama ben asla köpeklerime çiğ et vermem vermedim hiç... Kemik verirsem kaynatır tavuk boynu verirsemde kaynatarak öldürürüm ve öyle veririm.

Fethi Eraybat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 16 Haziran 2013, 13:26:09 »
çiğ olarak sadece işkembe veriyorum oda Mahmut ustamın bi lafı hoşuma gitti işkembe kpeğinin dişlerini fırçalar dedi oyüzden haftada 2 defa işkembe yidiriyorum nazlanarakta olsa yiyor bence sıkıntı olmaz çevremde cook kişi köpeğine çiğ et yidiriyor ve hiç biride şikayetçi deil

Çevrimdışı murat aslan

• Yeni Üye
  • *
  • Yer: Mersin
« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2019, 12:31:00 »
Yavru kurzhaarim dun tavuk yemis.. canli tavugu tutmus.. yuvasina goturmus ufaktan yemis.. cig et yedigi icin seneye avi da yer diye endişeleniyorum .. hatta 3-4 gun once komsunun tavuklarini kovaladigi icin Mahmut Beyle mesajlasmistik forum sayfasindan.. tavugu yiyen de ayni kopek 90 gunluk kurzhaar..
Kopegi ailecek cok seviyoruz.. akilli guzel kopek.. kopegi geri vermek istemiyorum aslinda..
Kopegimin avinda herhangi bi sorun yasarmiyim diye endise icindeyim..
Sizlere de bi danismak istedim..

Bundan sonra kopegi salarken daha dikkatli olmak yeterli olacakmidir..

Ya da yol yakinken kopege daha fazla alismadan yavru kopegi aldigim kisiye geri mi vermeliyim..
1984/Anamur

Çevrimdışı murat aslan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : 10 Kasım 2019, 12:33:05 »
Kopek ac kalmiyor.. duzenli olarak gunde 2 bazan 3 kez besliyorum.. Tabi ogunler fazla buyuk degil.. kurumama yaninda.. konserve mamalardan da veriyorum..
Evden goturduklerimde ekstra oluyor.. ( yogurt , haslanmis yumurta, pilav....)
1984/Anamur

Çevrimiçi Mahmut LİMNİLİ

• Mahmut Limnili
  • Administrator
    • Kurzhaar
  • Yer: Foça - 1964
« Yanıtla #26 : 11 Kasım 2019, 19:36:57 »
Kopek ac kalmiyor.. duzenli olarak gunde 2 bazan 3 kez besliyorum.. Tabi ogunler fazla buyuk degil.. kurumama yaninda.. konserve mamalardan da veriyorum..
Evden goturduklerimde ekstra oluyor.. ( yogurt , haslanmis yumurta, pilav....)

Çiğ et yerse hatta dana işkembe çiğden sadece köpeğin nefesi kasap gibi kokar başka hiç bir sakıncası yoktur.Zaten onlar et oburdurlar...
Mahmut Limnili - FOÇA -1964 - 0.532.4422170    www.mahmut64.com     mahmutlimnili@hotmail.com

Çevrimdışı murat aslan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 13 Kasım 2019, 13:40:10 »
Ilginize tesekkur ederim Mahmut Bey  :)
1984/Anamur

Avclk